14 X 2023 r. w sobotę około godz. 700, 40 osób z naszego Stowarzyszenia im. św. Brata Alberta udało się w drogę do tego zamku. Dzień był „letni”, ciepły i słoneczny, ponad 200C, a pałeczkę organizacyjną przejęły panie Justyna i Izabela – nasze rehabilitantki. Z modlitwą na ustach i w sercu, ze śpiewem pieśni maryjnych wraz z różańcem – ruszyliśmy w drogę. Około godziny 1100 byliśmy już na miejscu gdzie przejęła nas w ustalony program p. Barbara z mężem. Najpierw zewnętrznie podziwialiśmy ten bajkowy zamek, potem był czas na spacer wśród fontann i po parku, aż wreszcie zwiedzaliśmy udostępnioną część jego wnętrza – było czym zadowolić oczy… O godz. 1315 w tym pięknym zameczku zjedliśmy wszyscy smaczny obiad i pożegnaliśmy się z organizatorami około godz. 1500 – odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, ruszyliśmy w powrotną drogę do domu. Droga powrotna z dłuższym przystankiem na tradycyjną „agapę imieninową” szybko nam przeleciała i o godz. 1900 byliśmy już pod naszym kościołem w Niedźwiedziu.

Moszna – „zamek z bajki”