Dnia 24 lipca 2020 r. odbył się pogrzeb naszego rodaka O. Fabiana Józefa Michalczewskiego w Jarosławiu. O. Fabian Należał do Zakonu Ojców Dominikanów. W tym Roku obchodził 62 rocznicę święceń kapłańskich. Przez długie lata był kapelanem szpitala w Poznaniu a od 2000 r. pracował w klasztorze i parafii O. Dominikanów w Jarosławiu. Przed południem trumna ze zmarłym O. Fabianem była wystawiona w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu. Tam były najpierw modlitwy, różaniec za zmarłego a w samo południe była odprawiona Msza św., której przewodniczył Metropolita Przemyski ks. Arcyb. Adam Szal, oraz prowincjał O. Dominikanów i około 60 kapłanów i ojców.

Na pogrzeb licznie przybyła rodzina o. Fabiana oraz nasi parafianie z Podobina i Poręby Wielkiej. Po Mszy św. kondukt pogrzebowy, któremu towarzyszyła orkiestra prowadził na „stary cmentarz” w Jarosławiu Metropolita Przemyski. Tam po modlitwach złożono trumnę z O. Fabianem do zakonnego grobowca Ojców Dominikanów. Polecających go naszej pamięci w modlitwach – wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie O. Fabiana Bóg zapłać!

Pani Jarosławska, Matko Boża Bolesna, módl się za nami.
Św. Sebastianie i Fabianie, módlcie się za nami.
Matko Boża Królowo Różańca św. módl się za nami.
Dobry Jezu a nasz Panie – daj Mu wieczne spoczywanie.

Ks. Marek

Pożegnanie O. Fabiana