Obchodząc wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny dnia 20 czerwca 2020 roku -w naszej parafii -dzieci i młodzież uczestniczyły w wydarzeniu jakim była Parafiada. O godzinie 12:30 zgromadziliśmy się wokół figurki Marki Bożej przy kaplicy Świętego Sebastiana aby tam oddać Matce Najświętszej wyrazy naszej miłości -przez odmówienie Litanii Loretańskiej oraz dziesiątka Różańca Świętego. Następnie uczestniczyliśmy w akcji Różaniec do nieba. Biało-żółty różaniec ułożony z balonów nadmuchanych helem unosił się nad nami prowadząc nasz wzrok do nieba. W ten sposób -w imię Boże, rozpoczęliśmy nasze spotkanie lednickie na "polach" znajdujących się przy starej plebanii. W tym dniu wspomnieliśmy także ważne wydarzenie z historii życia naszego świętego rodaka -setną rocznice chrztu ojca Świętego Jana Pawła II. Przybyli do nas Siewcy Lednicy -pani Monika oraz pan Tomasz -poprowadzili spotkanie ewangelizacyjne które trwało do godziny 18:00.  Rozłożony nieopodal namiot bankietowy stał się dla nas przestrzenią odpoczynku i regeneracji sił dzięki smacznym pieczonym kiełbaskom które szybko znikały z grilla. Ciasta upieczone przez życzliwych nam rodziców stanowiły ważną przekąskę podczas wytężonego wysiłku. Podczas trwania tego znakomitego spotkania, można było uczestniczyć w zabawach, loterii fantów oraz także zrobić sobie selfie z żywymi barankami. Dobra zabawa towarzyszyła nam wszystkim. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Gościnnie wystąpił także Gminny Zespół Pieśni i Tańca HALNY -który zaprezentował pieśni poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Dziękujemy Ks. Proboszczowi Markowi Wójcikowi za pomoc w organizacji wydarzenia, promowanie i wspieranie inicjatyw Ruchu Światło –Życie oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Wyrazy wdzięczności kierujemy wobec naszych kochanych rodziców którzy zatroszczyli się by na naszym spotkaniu niczego nie zabrakło oraz swoją pomocą towarzyszyli nam podczas organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy s. Justynie, ks. Dominikowi oraz naszym przybyłym prowadzącym -Państwu Monice i Tomaszowi Wójtowicz.

Parafiada 2020