Dnia 19 lipca wybraliśmy się w ramach wakacyjnych rekolekcji do Skorzęcina. Sama podróż trwała około 10 godzin -zanim dojechaliśmy do tej malowniczo położonej miejscowości nieopodal Gniezna. W czasie podróży, zatrzymaliśmy się i odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Także skorzystaliśmy w tym miejscu z możliwości wejścia na wieżę widokową z której rozciągała się wspaniała panorama.

Po przyjeździe do ośrodka był przywitalny obiad, a następnie mieliśmy czas na rozpakowanie się, zapoznanie z regulaminem miejsca oraz zasadami bezpieczeństwa.  Przed kolacją przeszliśmy spacerem zapoznawczym –aby zorientować się w terenie.

Każdy dzień spędzony w Skorzęcinie, był dla nas wyjątkowym czasem. Wypełniony był on modlitwą, wspólnym śpiewem, dobrą zabawą, wzajemną rozmową a także popołudniową wędrówką nad Jezioro Skorzęcińskie –aby tam, móc do ostatnich sił, bawić się w wodzie, opalać, budować zamki z pisaku, grać w piłkę siatkową a także kosztować wyśmienitych lodów, deserów i smakołyków w pobliskiej kawiarence.smile

Każdego dnia uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, modlitwie różańcowej, koronce do Bożego Miłosierdzia oraz uczestniczyliśmy we wspólnym śpiewie pieśni oazowych.

W Piątek udaliśmy się na wycieczkę szlakiem Chrztu Polski. Odwiedziliśmy Lednicę –gdzie odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu świętego. Przeszliśmy przez Milenijną Bramę Wiary –która jest w kształcie ryby. Następnie udaliśmy się do Gniezna gdzie zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską i zapoznaliśmy się z historią Drzwi Gnieźnieńskich.

Podczas naszych rekolekcji wakacyjnych, pamiętaliśmy o naszych ofiarodawcach z organizacji dnia dziecka jak i osobach wspierających nasz Ruch Oazowy i Liturgiczną Służbę Ołtarza –w tym także wszystkich czytelników naszej oazowej gazetki: W dłoniach Maryi. Wszystkie te osoby otaczaliśmy naszą modlitwą ofiarując także w ich intencji Mszę Świętą.

Ksiądz Grzegorz Łomzik –wiele trudu i poświęcenia włożył w przygotowanie ośrodka na nasz przyjazd. Zawsze czekało nas w ośrodku coś dobrego -raz po raz. Począwszy od dobrego jedzenia, poprzez organizowane przez księdza Grzegorza zawody sportowe na gokartach, czy też zawsze dobra rada jak najlepiej wykorzystać miejsce w którym się znajdujemy.
Za wszystko z serca przepełnionego wdzięcznością dziękujemy.

W drodze powrotnej do Niedźwiedzia odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Podchodząc pod obraz Czarnej Madonny –dziękowaliśmy za dobrze spędzony czas tych rekolekcji.

Ks. Dominik Woch

Skorzęcin - 2019