Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

W pierwszą niedzielę wielkiego postu odbyła się wizytacja naszej wspólnoty parafialnej przez ks. Bp Jana Zająca. Przed Mszą św. O godz. 7 było liturgiczne przywitanie ks. Biskupa, a w imieniu parafii witali Krystyna i Tadeusz Adamczyk oraz Ks. Proboszcz Marek Wójcik. Mszę św. w intencji parafian sprawował ks. Biskup i głosił słowo Boże. Po Mszy św. udzielał błogosławieństwa małżeństwom z najstarszym stażem małżeńskim i parafianom. Msza św. o godz. 9 zgromadziła małżeństwa ze średnim stażem  z rodzinami i grupy parafialne. Po błogosławieństwie małżeństw w kościele odbyło się z nimi spotkanie – Scholka Parafialna dziewcząt, Służba Liturgiczna Ołtarza (ministranci i lektorzy), Oaza dzieci i młodzieży, Dziecięca Róża Różańcowa i pozostałe dzieci. Wszyscy na pamiątkę dostali od ks. Biskupa różańce. Msza św. o godz. 11 była dla najmłodszych stażem małżeństw z dziećmi, zakończona również błogosławieństwem dla nich.
Ks. Biskup udał się po Mszy św. do Belwederu aby spotkać się z Siostrami Rodziny Maryi. W godzinie miłosierdzia ks. Biskup z wiernymi zgromadzonymi na cmentarzu odmówił za zmarłych koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przed Nabożeństwem Gorzkich Żali, Rada Parafialna miała swoje spotkanie na plebani z ks. Biskupem. Na Mszy św. koncelebrowanej o godz. 17 ks. Biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania 48 osobom z klas VIII z Podobina i Niedźwiedzia.
W imieniu rodziców o Sakrament Bierzmowania prosili ks. Biskupa p. Anna Jasek i p. Jarosław Draus. Liturgię Mszy św. przygotowała młodzież. Na zakończenie mszy św. ks. Biskup poświęcił pamiątkowe Krzyże a w imieniu bierzmowanych podziękowali wszystkim Nadia Draus i Bartosz Kawala.
Po zdjęciach pamiątkowych w kościele odbyło się spotkanie z Chórem Parafialnym „OREMUS”,  który w tym roku obchodzi 25 – lecie swojego istnienia. Na pamiątkę od ks. Biskupa otrzymali różańce fatimskie. Następnie na plebanii odbyła się agapa duchowieństwa dekanatu Mszana Dolna z ks. Biskupem Janem.

Drugi dzień wizyty o godzinie 9 rozpoczęliśmy od spotkania z dziećmi i personelem  Przedszkola w Niedźwiedziu. Maluchy pięknie przywitały ks. Biskupa, wierszykami i śpiewem. Radości było co niemiara. Ks. Biskup odwiedził też rodzinę na osiedlu Maciejki, os. Moskały i dwie rodziny na os. Jamrozówka. Po czym udał się do rodziny w Podobinie. Około  godz. 11 spotkał się w Szkole im. Jana Pawła II z dziećmi, personelem i Gronem Pedagogicznym. Na tym spotkaniu był Wójt Gminy Niedźwiedź i p. Sołtys z Podobina. Po przywitaniu i przemówieniu ks. Biskupa wysłuchaliśmy wierszy i śpiewaliśmy pieśni związane z św. Janem Pawłem II. Na zakończenie  ks. Biskup spotkał się nauczycielami. Odwiedziwszy szkolną stołówkę pojechał na plebanię.

Około godz. 14 był w kaplicy św. Sebastiana i bez zapowiedzi odwiedził starą plebanię, siedzibę Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych im. św. Brata Alberta, która obchodziła 20 – lecie swojego istnienia. I tak zakończył się wizytacja kanoniczna Parafii Niedźwiedź.

Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać, którzy czynnie uczestniczyli w tych dniach wizytacji biskupiej naszej wspólnoty . Bóg zapłać ks. Dominikowi, za trud i serce w przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Młodzieży za godne przyjęcie tego Sakramentu. Rodzicom za pomoc w przygotowaniach do Bierzmowania i ofiarę na Szpital Dziecięcy w Prokocimiu. Zdjęcia w galerii.

Ks. Proboszcz Marek Wójcik



 

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu