„Daje nam Ojciec – Jedynego Syna. Dziś przyszedł do nas to radosna nowina.

Bóg dziś człowiekiem – dzięki mu składamy. Za tę miłość Jego – życie Mu oddamy.”

Św. Teresa od Jezusa

W Ewangelii św. Łukasza czytamy:

„Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie…”

Dziecię Jezus przyszło na świat w ubogiej, betlejemskiej grocie. Przyszło na świat z miłości do nas.

W tym radosnym i pięknym czasie Bożego Narodzenia, życzę Wam – Drodzy Parafianie – by ta Boża Dziecina zamieszkała w sercu każdego z Was i obdarzyła, miłością i swoimi łaskami. Niech jej błogosławieństwo obejmie wszystkie rodziny w naszej wspólnocie – ale przede wszystkim ludzi samotnych, chorych, cierpiących duchowo.

„Podnieś rączkę Boże Dziecię błogosław Ojczyznę miłą…”

W tych dniach – dzielmy się radością z narodzenia Pana – tak jak wtedy, aniołowie, pasterze i Trzej Królowie – cieszmy się dobrą nowiną:

„Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.”

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia,
pełnych radości i pokoju