Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

 

R o r a t y   2 0 1 9 - Z Kard. Stefanem Wyszyńskim 

 

"Takiego prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat"  

 

- mówił o kard. Wyszyńskim papież Jan Paweł II

 

Poznanie wielkiego prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Dlatego przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy uczestnikom adwentowych spotkań roratnich przedstawić jego osobę i życie.

 

W 2019 roku adwent rozpocznie się 2 grudnia 2019 r.

 

Adwent, to czas ascetyczny, przygotowania się do jednego z najważniejszych świąt - narodzin Jezusa
Okres ten w przeciwieństwie do Wielkiego Postu przed Wielkanocą ma jednak radosny wydźwięk - w końcu świętujemy narodziny. Ale jednocześnie jest to czas na refleksję, modlitwę.

Nazwa wywodzi się z łaciny. Adventus oznacza "przyjście". 

Adwent został ustanowiony w 380 roku podczas Synodu w Saragossie. 

W adwencie kapłani noszą fioletowe szaty liturgiczne.

Adwent posiada swoją własną, charakterystyczną liturgię. Zwyczajowym nabożeństwem odprawianym w tym czasie każdego dnia są tak zwane Roraty, czyli Jutrznia. Nabożeństwa te sprawowane są na cześć Marii Panny i służą prośbie o przyjście Chrystusa. Uczestnicy Rorat przynoszą ze sobą specjalne, zdobione lampiony, będące symbolem nadziei albo świece zwane „roratkami”. Opasane są one białą lub niebieską kokardą, odsyłającą do kolorów maryjnych. Kościół zaleca również wiernym uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych i korzystanie z sakramentu pokuty.


W Adwencie wspólnie razem uczestniczymy w rannych roratach, które dużo radości przynoszą małym dzieciom, gdyż są lampiony, układanka adwentowa, losowanie figurek, które modlitewnie odwiedzają domy w naszej parafii.

 

Zapraszam, dzieci, młodzież, rodziców, i dorosłych do udziału przez Adwent w polskich roratach. Przez cały Adwent, z wyjątkiem niedziel, spotykamy się w naszym kościele.

Godz. 600 - wspólny śpiew: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 630 - Msza święta roratnia o Matce Bożej.

Spowiedź św. przed Bożym Narodzeniem 20 grudnia /piątek/ od 800 - 1700 .

24 grudnia - godz. 630 - Msza św. Roratnia - poświęcenie figurek Jezusa i przyjęcie światła z Betlejem przy którym  zasiądziemy przy stole Wigilijnym. Pobranie zaś do domów Światła z Betlejem będzie w poniedziałek z kaplicy św. Sebastiana od godz. 8 - 13.

Godz. 2400 Pasterka

25 grudnia (środa) Uroczystość Bożego Narodzenia

Msze Św. 7, 9, 11, 17.

26 grudnia (czwartek) Uroczystość św. Szczepana 

Msze Św. 7, 9, 11, 17.

Godz. 9 - rozesłanie Kolędników Misyjnych którzy będą chodzić po naszych domach. 

Godz. 11 - na Mszy św. obrzęd Chrztu św. 

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu