Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

„Ten jest dobry – kto chce być dobry”św. Brat Albert

20 lat istnienia Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
im. Św. Brata Alberta
przy Parafii  św. Sebastiana w Niedźwiedziu.

27 X 2019 r. – niedziela – nasza wspólnota przeżywała dziękczynne „Te Deum” za 20 lat istnienia i działania Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta. O godz. 1430 w kościele parafialnym – licznie przybyli na Mszę św., należący do Stowarzyszenia oraz Ci, którzy w różny sposób pomagają. Mszę św. koncelebrowaną sprawowali: ks. Prałat Józef Niedźwiedzki, ks. Dominik Woch i ks. Proboszcze Marek Wójcik. Delegacja Stowarzyszenia: p. Tadeusz Kowalczyk i p. Czesław Hudomięt – uroczyście wnieśli przed Mszą św. relikwie św. Brata Alberta i duży bochen chleba. Na zakończenie Mszy św. ks. proboszcz odmówił litanię do św. Brata Alberta oraz podziękował wszystkim za troskę przez  te 20 lat nad naszym parafialnym Stowarzyszeniem. Warto – podziękować – prezesom – p. Janowi Krzysztofiak, p. Tadeuszowi Kowalczyk, p. Zofii Drajewicz, p. Zofii Opach. Panu Andrzejowi Pacanowskiemu, za prowadzenie księgowości od powstania Stowarzyszenia. Rehabilitantkom – p. Jolancie Pacanowskiej, p. Agnieszce Kuczaj, p. Sylwia Zapała, p. Justynie Sater, p. Izabeli Kurzeja. Wolontariatowi ze szkoły z Niedźwiedzia z opiekunką p. Joanną Cichańską i p. Katarzyną Majdą za cichą pracę w prowadzeniu świetlicy oraz liczne akcje i kwesty. Za wsparcie ze strony Gminy – p. Januszowi Potaczek – wójtowi seniorowi. Wszystkim paniom z kuchni,  p. Janowi Potaczek z piekarni oraz wszystkim, którzy swą pracą, ofiarą i modlitwą wspierali działalność Stowarzyszenia. Ks. Proboszcz – udzielił następnie błogosławieństwa relikwiami św. Brata Alberta i przez ich ucałowanie uczciliśmy Jego obecność wśród nas.

Druga część spotkania odbyła się w siedzibie naszego Stowarzyszenia w „starej plebanii”. Najpierw gorącym i słodkim poczęstunkiem – a potem wspomnieniami z podziękowaniami i nagrodami. Tą część prowadziła obecna prezes Stowarzyszenia p. Zofia Opach. Głoś zabrał wójt p. Rafał Rusnak – oraz wójt senior p. Janusz Potaczek. Graniem i śpiewaniem – urozmaiciła nam to spotkanie kapela „Kościelniaki” z Olszówki. Dobry gorący bigos „jubileuszowy”, śpiewanie – aż wreszcie uroczysty tort – zakończył nasze oficjalne świętowanie. Zdjęcia w galerii.

Wszystkim, którzy przez te lata zapisali się w działalność Stowarzyszenie św. Brata Alberta i którzy przygotowali tą skromną uroczystość jubileuszową 20 – lecia istnienia Stowarzyszenia – składam serdeczne – Bóg zapłać!
I z serca udzielam błogosławieństwa kapłańskiego.

Ks. Proboszcz Marek Wójcik 

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu