Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

Relikwie Świętego Brata Alberta

Pielgrzymka – po relikwie św. Brata Alberta do Sanktuarium „ECCO HOMO” w Krakowie.

16 X 2019 r. – w tym dniu mija też 41  rocznica wyboru na Stolicę Piotrową ks. Kard. Karola Wojtyły – który przybrał imię Jan Paweł II. On to najpierw beatyfikował  na Błoniach Krakowskich – w 1983 r. Brata Alberta oraz Rafała Kalinowskiego, a w późniejszych latach wyniósł ich do chwały ołtarza. Pielgrzymka została zorganizowana  - po relikwie św. Brata Alberta z okazji 20–lecia istnienia w naszej parafii – Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta. W Krakowie u Sióstr Albertynek uczestniczyliśmy we Mszy św. – słuchaliśmy słowa Bożego i po Mszy św. Z rąk s. Wiktorii – s. Teresy Maciuszek – ks. Proboszcz otrzymał relikwiarz dla naszej wspólnoty. Odmówiliśmy litanię do św. Brata Alberta i ucałowaliśmy dane nam jego relikwie. Potem w dolnym kościele było spotkanie z św. Albertem, które poprowadziła dla nas Siostra Albertynka. Podziwialiśmy piękne jesienne otoczenie klasztoru Sióstr Albertynek i odmawiając Anioł Pański udaliśmy się do Czernej – do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Razem żyli w trudnych czasach przełomu wieków i nawet się spotykali za życia. Po przyjeździe najpierw wolny czas – restauracja, sklepik z dewocjonaliami. Spotykamy się o godz. 14 przed bramą i pałeczkę przejmuje ks. Proboszcz – oprowadza nas – źródełko Eliasza – cmentarz zakonny – widok z góry na klasztor O. Karmelitów, a potem w plenerze kolorowego lasu po szumiących liściach Droga Krzyżowa zakończona wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia. Przechodzimy do kościoła św. Eliasz - kaplica z relikwiami św. Rafała Kalinowskiego a w kościele przed ołtarzem Matki Bożej Szkaplerznej – dziesiątka różańca. Nikomu się nie śpiesz bo jest pięknie, kolorowo w tym pięknym zakątku, który wybrała sobie Maryja. Ale czas do domu – po drodze modlitwa dziękczynna i przywozimy do naszej parafii – w pięknym relikwiarzu wyrzeźbionym w drzewie – ręka trzymająca chleb – relikwie św. Brata Alberta. Zdjęcia w galerii.

Ks. Proboszcz Marek Wójcik 
 

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu