Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

 

8 X 2019 - wtorek - rano wyjazd pielgrzymów /42 osoby/ najpierw do Wadowic, gdzie o godz. 10 uczestniczymy we Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa. potem słuchamy historii tego miejsca /pierścień papieski św. Jana Pawła II i jego szkaplerz/. Wreszcie upragniony czas na "papieskie kremówki" i zwiedzanie Wadowic. po południu o godz. 14 rozpoczynamy zwiedzanie Pałacu i muzeum w Pszczynie. Podzieleni na grupy prawie półtora godziny spacerujemy po przepięknym barokowym pałacu. po wolnym czasie - spacer po ogrodach pałacowych. Udajemy się na kolację a potem autokarem do hotelu "Piaskowy" na upragniony nocleg.

9 X 2019 - środa - dalej panuje jesienna pogoda ale my po śniadaniu z hotelu odjeżdżamy w kierunku Szczyrku gdzie na tzw. Górce znajduje się Sanktuarium matki Bożej Królowej Polski. Tam wspólny różaniec a następnie Msza św. i opowieści o historii tego miejsca. W 1894 r. dn. 25 lipca 12 - letniej Juliannie Pezda - ukazała się tutaj Piękna Pani, która przyszła prosić o modlitwę. Potem zaczęli tu przybywać pielgrzymi. po "cudzie deszczu" wytrysło też źródełko na wskazanym miejscu przez matkę Bożą. Rozpoczęto budowę na tym miejscu kapliczki, następnie kościółka. W 1938 r. - kościółek pod opiekę wzięli Salezjanie. Korony - na obraz Matki Bożej w 2008 r. na placu św. Piotra w Rzymie poświęcił Ojciec św. Benedykt XVI - dnia 21 IX 2008 r. w imieniu papieża ks. Kardynał Stanisław Dziwisz w asyście biskupów nałożył korony na skronie Dzieciatka i Maryi. Po zwiedzeniu i wzięciu wody z cudownego Źródełka - udajemy się do Żywca do słynnego Arcyksiążęcego Browaru. Zwiedzamy piękne muzeum /warto zaglądnąć/ i poznajemy historię tego browaru, która jest odbiciem dziejów Polski. Jednak ze względu na wichry historii, piwo w browarze warzone jest tu nieustannie od 160 lat. jest to muzeum w którym również zasmakujesz dobrego piwa. A potem - do restauracji - na terenie browaru - udajemy się tam na obiad. Czas szybko leci - a więc do autokaru - i już około 17 jesteśmy w Niedźwiedziu. Zdjęcia w galerii.

Wszystkim uczestnikom - organizatorom - składam - Bóg zapłać! - ks. Marek Wójcik 

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu