Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

"Każda życzliwie wyciągnięta ręka,
uśmiech na twarzy,
drobny gest wdzięczności,
to przecież tak mało,
a tak wiele znaczy w szarej codzienności."

 Dziwnówek - 2019

W dniach od 15 - 29 września 2019 r. już po raz siódmy ponad sto osób z terenu naszej Gminy wyjechało na turnus rehabilitacyjny nad Morze Bałtyckie do ośrodka "CONTESSA" w Dziwnówku.

Nasz tegoroczny wyjazd rozpoczęliśmy od niespodzianki. Koordynator konkursu „Odblaskowa Szkoła” Pani Joanna Cichańska z ks. Dominikiem Wochem i młodzieżą Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu obdarowała wszystkich uczestników Turnusu rehabilitacyjnego emerytów i osoby niepełnosprawne z naszej Gminy odblaskowymi kamizelkami, chustami i opaskami (a było nas dwa autokarysmile). Promowaliśmy bezpieczeństwo na każdej naszej wycieczce. Odblaskowe „Niedźwiadki” widoczne były z daleka. Bardzo dziękujemy organizatorom tej akcji, jesteśmy pewni, że zwiększy to nasze bezpieczeństwo na drodze, DZIĘKUJEMY!

Godzina 22:30, po błogosławieństwie przez ks. Proboszcza Marka Wójcika wyruszamy.smile

Już stało się tradycją, że turnus zaczynamy mszą świętą w kościele pw. Św. Maksymiliana, gdzie czeka na nas ks. Zbigniew, który zawsze nas z radością wita i wspiera modlitwą. Często też uczestniczymy w Mszy św. w ciągu tygodnia podczas naszego pobytu.

W tym roku mogliśmy zaznać całej palety pogodowej od silnego wiatru z deszczem i burzą po piękne słońce, sprzyjające opalaniu i dla odważnych kąpielom w Bałtyku. Po zabiegach rehabilitacyjnych jak tylko sprzyjała pogoda większość korzystała ze spacerów brzegiem morza, wycieczek rowerowych, a osoby na wózkach ze spacerów do Dziwnowa i na zachody słońca. Część osób korzystało z wycieczek organizowanych przez ośrodek (Świnoujście, Kołobrzeg, Międzyzdroje) oraz następujących atrakcji: wieczorki taneczne z regionalnymi przysmakami, ogniska z pieczeniem kiełbasek, spotkanie z magikiem i Bal z Neptunem dla najmłodszych uczestników turnusu, zajęcia plastyczne, koncerty, karaoke, wyjazd do operetki.

W tym roku poznając nowe okoliczne miejscowości, pojechaliśmy kolejką ze Świnoujścia do dwóch niemieckich nadmorskich kurortów: Ahlbeck oraz Heringsdorf, które położone są na Wyspie Uznam. Z wagoników kolejki podziwialiśmy architekturę tych malowniczych miejscowości oraz słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika. Urządziliśmy sobie spacer po plaży i molo w Heringsdorf, gdzie mieliśmy czas wolny na odpoczynek, posilenie się i zakupy pamiątek. W prezencie otrzymaliśmy grzecznościowy „mandat klimatyczny”.smile

Całe dwa tygodnie upłynęły nam bardzo szybko i przyjemnie, mogliśmy wzajemnie liczyć jeden na drugiego, zarówno w zabawie jak i w potrzebie. Pełni sił, nowych zapasów jodu i optymizmu na kolejny rok wróciliśmy do swoich domów. Oby za rok też do Dziwnówka…

Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom turnusu,(tym co grali, śpiewali, czytali, pomagali, robili piękne kwiaty, itd..) za stworzenie miłej atmosfery i wzajemną pomoc. Ks. Zbigniewowi, za modlitwę, miłe przyjęcie i słodkie upominki.
Także naszemu Proboszczowi ks. Markowi Wójcikowi za sprawienie wszystkim niespodzianki słynnymi już "pączkami z Niedźwiedzia"smile. Pani Zofii Szymańskiej kierownik GOPS za częściowe dofinansowanie autokaru. Panom kierowcom, że szczęśliwie nas dowieźli i za pomoc przy bagażach i wkładaniu do autokaru. Także całemu kierownictwu i personelowi „Contessy”! Zdjęcia w galerii.

Tadeusz Kowalczyk 

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu