"Żniwa zakończone, zboże już sprzątnięto. Dzisiaj w Podobinie obchodzimy święto.
Witajcie nam wszyscy drodzy parafianie. Przyszliśmy tu z wieńcem na wspólne spotkanie.
Przynosimy dzisiaj tegoroczne zbiory. Pobłogosław Boże pola i zagony..."

W uroczystość Wniebowzięcia NMP - odbyły się tradycyjne dożynki czyli "Ograbek". W tym roku wieniec dożynkowy wraz z asystą miały osiedla z Podobina - Oś. Rogi, Jamrozy, Wieś - Piwowary, Adamczyki, Moskały i Lipówka. Grupa dożynkowa ok. 30 osób przybyła z Podobina, pięknie ubrana w stroje góralskie, śpiewając po drodze do kościoła, a towarzyszyła im kapela z Olszówki aby o godz. 10 uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej. Msza św. była koncelebrowana - ks. prałat Józef Niedźwiedzki, ks. Dominik Woch i ks. proboszcz - a liturgię miała asysta dożynkowa oraz parafialny chór "OREMUS". Po kazaniu było błogosławienie wianków z kwiatów, ziół i owoców - w czasie którego jako dary ołtarza złożono tegoroczne dary ziemi i bochen chleba. Po Mszy św. - korowód dożynkowy z kapelą udał się na plebanie na biesiadę dożynkową - w czasie której wójt - p. Rafał Rusnak - obdarzył wszystkich pobłogosławionym chlebem dożynkowym. Zdjęcia w galerii.

"Wszystkim tu zebranym życzymy - Szczęść Boże,
I niech w przyszłym roku obrodzi nam zboże."