Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

W dniu 23 maja 2019 r., pomimo deszczowej pogody, 47 seniorów z naszej Gminy wyruszyło na pielgrzymkę do karmelitańskiego klasztoru w Czernej koło Krakowa.  Kompleks znajduje się w Dolinie Eliaszówki, na Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej. Z każdej strony otacza go malowniczy krajobraz leśny. Po dwugodzinnej jeździe docieramy na miejsce, gdzie o  godzinie 11 mamy wspólną Mszę Św. w Kościele  św. Eliasza z 1640 r., który jest miejscem kultu Matki Boskiej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Przed obliczem Matki Bożej Szkaplerznej przedstawiamy wszystkie nasze prośby, z którymi pielgrzymowaliśmy do tego miejsca. Kolejno jeden z braci oprowadził nas po kompleksie klasztornym oraz muzeum karmelitańskim, które pokazuje eksponaty historyczne, liturgiczne oraz misyjne z Afryki, gdzie zakonnicy prowadzą misje. Następnie mamy czas wolny na zakup pamiątek oraz wspólny obiad w Domu Pielgrzyma. Po posiłku kierujemy się w stronę naszych domów. Rozśpiewani nie widzimy zakorkowanych dróg, z którymi dzielnie radzi sobie nasz kierowca i o 17.30 docieramy do siebie. Zdjęcia w galerii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za życzliwość , niezwykła atmosferę oraz pięknie spędzony wspólnie czas.  

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu