Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

Po odprawionej rannej Mszy św. w Niedźwiedziu zapakowawszy się do autokaru ruszamy przez Nowy Targ, Poprad (Słowacja) do Miszkolc Tapolca aby tam po długiej podróży odpocząć w kąpieliskach termalnych znajdujących się w grotach skalnych w pięknie oświetlonych komorach w wodzie w temp. do 35 st. a potem udajemy się na wieczorne zwiedzanie Egeru z kolacją i wreszcie docieramy do hotelu w okolicach Egeru.

W drugim dniu pobytu na Węgrzech do południa korzystamy z basenów termalnych, które są w naszym hotelu. Natomiast po południu zwiedzamy Eger jedno z najpiękniejszych miast na Węgrzech położone u wrót gór Bukowych. Pani Wiola przewodniczka z Egeru z humorem opowiadała nam o historii i współczesnym życiu Egeru. Eger słynie z męstwa, term i wina – Bycza Krew. Zachwyca bogactwem zabytków (piękna Bazylika) stare miasto i urocze uliczki. Wieczorem udajemy się do Doliny Pięknej Pani, której główną atrakcją są liczne winiarnie gdzie degustujemy aż 8 gatunków win z rejonu Egeru (nikt nie chce wracać z tej piwniczki) ale nie na tym koniec bo czeka nas kolacja w myśliwskim zajedzie z różnymi atrakcjami Węgierskimi.

W trzecim dniu rano korzystamy z basenów termalnych i udajemy się do Koszyc na Słowacji. Zachwyciło wszystkich to piękne miasto a szczególnie katedra. Po zwiedzeniu Koszyc gdy zapanował wieczór w okolicy Lewoczy na wolnej przestrzeni świętowaliśmy jubileusze małżeńskie. Zdjęcia w galerii.

Bóg zapłać p. Sebastianowi który z wielkim spokojem i radością był naszym przewodnikiem po Węgrzech i Słowacji oraz panu Janowi naszemu kierowcy – czyżby jeszcze raz Węgry.

Ks. Proboszcz Marek Wójcik 

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu