Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

W roku św. Brata Alberta pod jego patronem Stowarzyszenie nasze udało się w trzydniową podróż na Węgry. (19-21 czerwiec 2017 r.) W poniedziałek po odprawieniu mszy św. w parafii wyruszyliśmy przez Słowację w kierunku Budapesztu. Po południu dotarliśmy do Esztergonu, pierwszej stolicy Węgier i kolebki katolicyzmu. Zwiedzamy największą bazylikę na Węgrzech (koronka do Bożego Miłosierdzia) oraz podziwiamy piękne Zakole Dunaju. Potem udajemy się do Veszechradu dawnej stolicy Węgier. Kolejnym miastem nad Dunajem to Szentendre - miasto artystów. Po jego zwiedzeniu mamy uroczą kolację z występem ludowego zespołu z Węgier. 

W drugim dniu po śniadaniu, udajemy się najpierw na Mszę św. do Polskiego kościoła a potem cały dzień zwiedzamy Peszt - Plac Milenium, Zamek Vajdahunyad, cieple termy w Peszcie, Bazylika św. Stefana, Parlament, legendarną Halę Targową Vasarcsarnok oraz rejs statkiem po Dunaju.

Trzeci dzień po śniadaniu i zapakowaniu udajemy się do najstarszej części Budy. Spacer do Kościoła Skalnego w Górze Gellerta gdzie znajduje się kaplica Polska, gdzie mieliśmy Mszę św. którą opiekują się Ojcowie Paulinii, którzy przybyli do Polski na Jasną Górę. Po zakorkowanym Budapeszcie (temperatura była +38 st. w cieniu) ledwie ruszaliśmy się ale dotarliśmy na Wzgórze Zamkowe gdzie podziwialiśmy kościół Macieja (miejsce koronacji i ślubów królewskich) Basztę Rybacką, skąd był piękny widok na cały Budapeszt. I z tym widokiem wróciliśmy do Polski. Zdjęcia w galerii!

Bóg zapłać - organizatorom i wszystkim którzy w upale wspaniale pomagali niepełnosprawnym.

ks. Marek Wójcik

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu