Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Sakramenty Święte

Duszpasterze parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu

Ty też możesz pomóc


Przekaż 1,5% podatku

KRS  0000030128

Odeszli do domu Ojca

Chór parafialny Oremus z Niedźwiedzia, to chór mieszany, czterogłosowy  który tworzą amatorzy wywodzący się z różnych grup: uczniowie, studenci, osoby pracujące oraz emeryci. Wszystkich łączy umiłowanie śpiewu na chwałę Bożą.

Chór powstał w 1996 r. dzięki staraniom s. Janiny Mijalnej. Od 2002r przez dziesięć lat chór prowadziła s. Maria Kowalczyk. Od września 2012r. ponownie chórem kieruje s. Janina.

W swoim repertuarze chór wykonuje kolędy, pieśni wielkopostne, do Pana Jezusa i Matki Bożej. Chór śpiewa te pieśni w ciągu całego roku na uroczystościach kościelnych, gminnych i państwowych.

Oremus” wielokrotnie śpiewał poza terenem swojej parafii: trzykrotnie na Jasnej Górze podczas Apelu Jasnogórskiego i Mszy Świętej, w Łagiewnikach, w Borku Fałęckim, w Katedrze Lwowskiej, we Vrbowie i Lewoczy na Słowacji, w Rzymie w Watykanie i w Austrii.

Kolędował również w licznych kościołach w Krakowie, Kamienicy, Lubomierzu, Myślenicach, Łętowym, na Glisnym, w Mszanie Górnej, w Mszanie Dolnej, w Koninie i w Porębie Wielkiej.

Największym wydarzeniem w historii chóru był wyjazd do Rzymu na kanonizację św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Tam 11 października 2009 r. w Bazylice św. Piotra podczas mszy kanonizacyjnej, której przewodził Papież Benedykt XVI, chór wykonał utwór „Gaude Mater Poloniae” w trakcie prezentacji świętego. Natomiast 12 października podczas Mszy Świętej Dziękczynnej za kanonizację, chór przewodził oprawie liturgicznej oraz wykonał pieśni napisane dla św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Po mszy dziękczynnej chór miał zaszczyt spotkać się z Jego Eminencją ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem oraz Jego Eminencją Prymasem Polski Józefem Glempem. Chór zaśpiewał także podczas uroczystego obiadu z udziałem śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Chór miał również okazję zaśpiewać w Rzymskim Panteonie i na Monte Cassino.

W 2010 r. chór kolędował w Bazylice w Oświęcimiu u ks. Proboszcza Józefa Niedźwiedzkiego. W Październiku 2010 r. chór odbył pielgrzymkę do Austrii gdzie śpiewał na Kalembergu w obecności krzyża wędrującego z polecenia Jana Pawła II po metropoliach świata oraz prowadził oprawę liturgiczną podczas mszy świętej w sanktuarium  św. Floriana w Sant Florian i w sanktuarium Matki Bożej w Mariazel.

Co roku od 2007 chór bierze udział w Zagórzańskich Przeglądach Chórów Laudate Dominum prezentując swój dorobek artystyczny.


V ZAGÓRZAŃSKIE SPOTKANIE CHÓRÓW

V Zagórzańskie spotkanie Chórów

13 listopada 2011 r. w Mszanie Dolnej odbyło się V Zagórzańskie Spotkanie Chórów "Laudate Dominum". W przeglądzie uczestniczył również Chór "Oremus", który zaprezentował cztery utwory: Gaude Mates, Hymn Syryjski, Ave Maria

Zobacz galerię

© 2011 Parafia św. Sebastiana w Niedźwiedziu